FLUX.1 Fill [dev]

Gjenerimi i imazheveE disponueshme
nga Black Forest LabsID-ja e modelit: flux-fill-dev

Black Forest Labs' open-weight inpainting and outpainting model, guidance-distilled from FLUX.1 Fill [pro]. You supply an image plus a mask and a prompt; it fills the masked region or extends the canvas with prompt-guided content that matches lighting and texture.

Çmim
0,048 US$/imazh
Hyrje → Dalje
Tekst + Imazh → Imazh
Zhvillues
Black Forest Labs
Përditësuar
23 shtator 2026
01

Loja e lojërave

Provo FLUX.1 Fill [dev]

Hyrje & rezultat

0,048 US$/imazh
Provo FLUX.1 Fill [dev]

0 / 2000

Cilësimet e avancuara (3)
Rezultat
Imazhi yt shfaqet këtu.

Ky ekzekutim

0,048 US$ · 4,8 kredite

Për llogaritë pa blerje: ekzekutimet mbi 2 kredite kanë nevojë për një rimbushje.

I ri këtu?

10 kredite falas (0,10 US$) kur të regjistrohet me Google

I përdorshëm 24 orë pas regjistrimit, deri në 5 ekzekutime në ditë dhe më shumë se 2 kredite për ekzekutim. Metodat e tjera të hyrjes fillojnë pa kredite.

02

Examples

Real outputs from the public examples of this model on Replicate, with the prompt and settings that produced them. They were not generated live on this page.
03

Rreth FLUX.1 Fill [dev]

PërmbledhjeMë 23 shtator 2026

FLUX.1 Fill [dev] është një model i Black Forest Labs në kategorinë Gjenerimi i imazheve. Në Railwail, FLUX.1 Fill [dev] kushton 0,048 US$ për imazh.

04

Çmimet

Çmimet nĂ« dollarĂ« amerikan. PĂ«rdorimi ngarkohet nga kreditet e parapaguar.
Per imazh0,048 US$ për imazh
  • 1 kredi = 0,01 US$

Kalkulator i kostos

Kalkulator çmimesh

/ ekzekutim

Gjithsej

4,80 US$

480 kredite

Për ekzekutim

0,048 US$ · 4,8 kredite

Çmim fiks pĂ«r ekzekutim, i njohur pĂ«rpara se tĂ« fillojĂ« ekzekutimi.

05

API

Thirr FLUX.1 Fill [dev] me çelësin tuaj të API-t Railwail. Përdor këtë ID modeli në kërkesë:

Nuk ka shembull API të verifikuar

API publike kalon një format hyrjeje të ndryshëm nga ai që ky model ka nevojë. Përdor lojërat më lart.

06

Specifikacione

ID i modelit
flux-fill-dev
Hyrja
Tekst, Imazh
Dalja
Imazh
Formatet e daljes
WEBP, JPG, PNG
Faturimi
Çmim fiks, i njohur para ekzekutimit
Katalogu i përditësuar
23 shtator 2026

Parametrat e hyrjes

Hyrjet dhe cilësimet nga skema e hyrjes së modelit. Shembulli në seksionin API tregon cilat prej tyre e pranon API-ja.

  • maski detyrueshĂ«m

    Mask marking the region to fill (white = edit)

    Lloji: Tekst
    Parazgjedhja: –
    Vlerat e lejuara: –
  • imagei detyrueshĂ«m

    Source image to edit

    Lloji: Tekst
    Parazgjedhja: –
    Vlerat e lejuara: –
  • prompti detyrueshĂ«m

    What to paint into the masked region

    Lloji: Tekst
    Parazgjedhja: –
    Vlerat e lejuara: deri 2000 karaktere
  • guidance
    Lloji: Numër
    Parazgjedhja: 30
    Vlerat e lejuara: 0 deri 100
  • output_format
    Lloji: Zgjedhje
    Parazgjedhja: webp
    Vlerat e lejuara: webp, jpg ose png
  • num_inference_steps
    Lloji: Numër i plotë
    Parazgjedhja: 28
    Vlerat e lejuara: 1 deri 50

Etiketat

  • flux
  • black-forest-labs
  • image-edit
  • inpainting
  • outpainting
  • open-weights
  • edit
07

Raste përdorimi

08

Pyetje të shpeshta

ÇfarĂ« Ă«shtĂ« FLUX.1 Fill [dev]?

FLUX.1 Fill [dev] është një model nga Black Forest Labs në kategorinë Gjenerimi i imazheve.

Sa kushton FLUX.1 Fill [dev] në Railwail?

NĂ« Railwail, FLUX.1 Fill [dev] kushton 0,048 US$ pĂ«r imazh. Çmimi dihet pĂ«rpara se tĂ« fillojĂ« ekzekutimi. PĂ«rdorimi paguhet nga kredite tĂ« parapaguar; 1 kredit barazon 0,01 US$.

Cilat cilësime mbështet FLUX.1 Fill [dev]?

Sipas skemës së hyrjes, FLUX.1 Fill [dev] njeh këta parametra: mask, image, prompt (deri 2000 karaktere), guidance (0 deri 100), output_format (webp, jpg ose png) dhe num_inference_steps (1 deri 50).

Sa i shpejtë është FLUX.1 Fill [dev]?

Nuk ka ende mjaft ekzekutime të matura të FLUX.1 Fill [dev] në Railwail për të deklaruar një kohë ekzekutimi. Varet nga hyrja, cilësimet dhe ngarkesa në ofruesin e shërbimit.

A është FLUX.1 Fill [dev] më i mirë se FLUX 1.1 Pro?

Varet nga detyra. FLUX.1 Fill [dev] (Black Forest Labs) dhe FLUX 1.1 Pro (Black Forest Labs) janë të dy modele në kategorinë Gjenerimi i imazheve. Faqja e krahasimit tregon çmimet dhe specifikacimet e tyre krah për krah.

Krahaso FLUX.1 Fill [dev] dhe FLUX 1.1 Pro

A mund të përdorë FLUX.1 Fill [dev] një imazh si hyrje?

Po. Dërgo imazhin në parametrin image.

09

Të gjitha modelet përmes një API

Një çelës API për çdo model në Railwail. Përdorimi ngarkohet nga kreditet e parapaguar, 1 kredit = 0,01 US$.