Grok 4.20 Reasoning
grok-4-20-reasoningxAI's Grok 4.20 reasoning snapshot. Runs an extended thinking pass before answering for multi-step analysis, math and STEM, with a 1M token context window and strong agentic tool calling.
- Statusi
- Jo e disponueshme
- Kontekst
- 1Â 000Â 000 token
- Dalja maks.
- 16Â 384 token
- Hyrje â Dalje
- Tekst â Tekst
- Zhvillues
- xAI
- Përditësuar
- 23 shtator 2026
Grok 4.20 Reasoning nuk është i disponueshëm në këtë moment
Mund të lexosh ende detajet në këtë faqe. Zgjidh një nga alternativat e disponueshme më poshtë për të ekzekutuar një model të ngjashëm menjëherë.
Shko te alternativatModele të krahasueshme
Të gjitha në këtë kategori- Claude Fable 5.1Anthropic
Anthropic's model for the most demanding reasoning and long-horizon agentic work. 1M-token context window, up to 128K output tokens, adaptive thinking that is always on.
12,00Â US$/1M hyr
Krahasoje Grok 4.20 Reasoning dhe Claude Fable 5.1 - Claude Opus 4.8Anthropic
The most capable model of Anthropic's Opus 4 series. State of the art on long-horizon agentic work, coding and knowledge tasks, with a 1M-token context window at standard pricing.
6,00Â US$/1M hyr
Krahasoje Grok 4.20 Reasoning dhe Claude Opus 4.8 - Claude Opus 5.5Anthropic
Anthropic's current Opus model for long-running agentic coding and knowledge work. 1M-token context window, up to 128K output tokens, adaptive thinking that is always on.
4,80Â US$/1M hyr
Krahasoje Grok 4.20 Reasoning dhe Claude Opus 5.5
Loja e lojërave
Provo Grok 4.20 Reasoning
Hyrje & rezultat
Aktualisht jo i disponueshëm.
Loja është e çaktivizuar. Modele të krahasueshme mund të gjesh në të njëjtën kategori: Shiko alternativat
Ky ekzekutim
Nuk ka çmim â aktualisht jo i disponueshĂ«m.
I ri këtu?
10 kredite falas (0,10 US$) kur të regjistrohet me Google
I përdorshëm 24 orë pas regjistrimit, deri në 5 ekzekutime në ditë dhe më shumë se 2 kredite për ekzekutim. Metodat e tjera të hyrjes fillojnë pa kredite.
Rreth Grok 4.20 Reasoning
Grok 4.20 Reasoning është një model i xAI në kategorinë Tekst & Chat. Grok 4.20 Reasoning nuk është aktualisht i disponueshëm në Railwail. Dritarja e kontekstit përmban 1 000 000 token, dhe një përgjigje mund të jetë deri në 16 384 token e gjatë.
Ămimet
Aktualisht jo i disponueshëm. Nuk ka çmim për këtë model në këtë moment, kështu që nuk mund të ekzekutohet.
API
Nuk ka shembull API të verifikuar
API publike kalon një format hyrjeje të ndryshëm nga ai që ky model ka nevojë. Përdor lojërat më lart.
Specifikacione
- ID i modelit
grok-4-20-reasoning- Zhvilluesi
- xAI
- Kategoria
- Tekst & Chat
- Hyrja
- Tekst
- Dalja
- Tekst
- Dritarja e kontekstit
- 1Â 000Â 000 token
- Dalja maks.
- 16Â 384 token
- Katalogu i përditësuar
- 23 shtator 2026
Parametrat e hyrjes
Hyrjet dhe cilësimet nga skema e hyrjes së modelit. Shembulli në seksionin API tregon cilat prej tyre e pranon API-ja.
prompti detyrueshëmUser message
Lloji: TekstParazgjedhja: âVlerat e lejuara: deri 16 000 karakteremax_tokensLloji: NumĂ«r i plotĂ«Parazgjedhja:2048Vlerat e lejuara: 1 deri 16 384temperatureLloji: NumĂ«rParazgjedhja:0.7Vlerat e lejuara: 0 deri 2system_promptOptional system instruction
Lloji: TekstParazgjedhja: âVlerat e lejuara: deri 8000 karaktere
Etiketat
- xai
- grok
- reasoning
- long-context
- tools
Raste përdorimi
Pyetje të shpeshta
ĂfarĂ« Ă«shtĂ« Grok 4.20 Reasoning?
Grok 4.20 Reasoning Ă«shtĂ« njĂ« model nga xAI nĂ« kategorinĂ« Tekst & Chat. ĂshtĂ« listuar nĂ« Railwail por nuk mund tĂ« ekzekutohet pĂ«r momentin.
Sa kushton Grok 4.20 Reasoning në Railwail?
Grok 4.20 Reasoning nuk mund të ekzekutohet në Railwail për momentin, kështu që nuk ka çmim aktual. Alternativat e disponueshme me çmime janë listuar më poshtë në këtë faqe.
Cila është dritarja e kontekstit të Grok 4.20 Reasoning?
Dritarja e kontekstit të Grok 4.20 Reasoning përmban 1 000 000 token. Një përgjigje mund të jetë deri në 16 384 token e gjatë.
Sa i shpejtë është Grok 4.20 Reasoning?
Nuk ka ende mjaft ekzekutime të matura të Grok 4.20 Reasoning në Railwail për të deklaruar një kohë ekzekutimi. Varet nga hyrja, cilësimet dhe ngarkesa në ofruesin e shërbimit.
A është Grok 4.20 Reasoning më i mirë se Claude Fable 5.1?
Varet nga detyra. Grok 4.20 Reasoning (xAI) dhe Claude Fable 5.1 (Anthropic) janë të dy modele në kategorinë Tekst & Chat. Faqja e krahasimit tregon çmimet dhe specifikacimet e tyre krah për krah.
Krahaso Grok 4.20 Reasoning dhe Claude Fable 5.1A mund ta përdor Grok 4.20 Reasoning tani?
Aktualisht jo i disponueshëm. Faqja qëndron në internet; alternativat e disponueshme nga e njëjta kategori janë listuar më poshtë.
Të gjitha modelet përmes një API
Një çelës API për çdo model në Railwail. Përdorimi ngarkohet nga kreditet e parapaguar, 1 kredit = 0,01 US$.