Gen4 Image
runway-gen4-imageRunway's Gen-4 Image model with references. Use up to 3 reference images to create the exact image you need. Capture every angle.
- Ămim
- 0,096Â US$/imazh
- Raporte aspekti
- 16:9, 9:16, 4:3, 3:4, 1:1, 21:9
- Hyrje â Dalje
- Tekst â Imazh
- Zhvillues
- Runway
- Përditësuar
- 24 shtator 2026
Loja e lojërave
Provo Gen4 Image
Hyrje & rezultat
Ky ekzekutim
0,096 US$ · 9,6 kredite
Për llogaritë pa blerje: ekzekutimet mbi 2 kredite kanë nevojë për një rimbushje.
I ri këtu?
10 kredite falas (0,10 US$) kur të regjistrohet me Google
I përdorshëm 24 orë pas regjistrimit, deri në 5 ekzekutime në ditë dhe më shumë se 2 kredite për ekzekutim. Metodat e tjera të hyrjes fillojnë pa kredite.
Examples
Open full size
InputPrompt
a close up portrait of @woman and @man standing in @park, hands in pockets, looking cool. She is wearing her pink sweater and bangles.
Settings
- aspect_ratio
- 4:3
- resolution
- 1080p
Open full size
InputPrompt
show me the man from @img_1 framed through the windshield of a car like the reference @img_2
Settings
- aspect_ratio
- 16:9
- resolution
- 1080p
Open full size
InputPrompt
@woman holds the @bottom up, the bottle is the subject, the @woman is visible but she is blurred, she is in the @living_room, it is a product photo shoot
Settings
- aspect_ratio
- 4:3
- resolution
- 1080p
Rreth Gen4 Image
Gen4 Image është një model i Runway në kategorinë Gjenerimi i imazheve. Në Railwail, Gen4 Image kushton 0,096 US$ për imazh. Në varësi të cilësimeve, çmimi varion nga 0,060 US$/imazh në 0,096 US$/imazh. Raporte aspekti të mbështetur: 16:9, 9:16, 4:3, 3:4, 1:1 dhe 21:9.
Ămimet
| resolution: 720p | 0,060 US$ për imazh |
|---|---|
| resolution: 1080pParazgjedhje | 0,096 US$ për imazh |
- 1 kredi = 0,01Â US$
Kalkulator i kostos
Kalkulator çmimesh
Gjithsej
9,60Â US$
960 kredite
Për ekzekutim
0,096 US$ · 9,6 kredite
Ămim fiks pĂ«r ekzekutim, i njohur pĂ«rpara se tĂ« fillojĂ« ekzekutimi.
API
curl https://railwail.com/api/v1/images/generations \
-H "Authorization: Bearer $RAILWAIL_API_KEY" \
-H "Content-Type: application/json" \
-d '{
"model": "runway-gen4-image",
"prompt": "A lighthouse on a rocky coast at sunset, photorealistic"
}'import os
from openai import OpenAI
client = OpenAI(
api_key=os.environ["RAILWAIL_API_KEY"],
base_url="https://railwail.com/api/v1",
)
image = client.images.generate(
model="runway-gen4-image",
prompt="A lighthouse on a rocky coast at sunset, photorealistic",
)
print(image.data[0].url)import OpenAI from "openai";
const client = new OpenAI({
apiKey: process.env.RAILWAIL_API_KEY,
baseURL: "https://railwail.com/api/v1",
});
const image = await client.images.generate({
model: "runway-gen4-image",
prompt: "A lighthouse on a rocky coast at sunset, photorealistic"
});
console.log(image.data[0].url);// npm install railwail
import railwail from "railwail";
const rw = railwail(process.env.RAILWAIL_API_KEY);
const res = await rw.image("runway-gen4-image", "A lighthouse on a rocky coast at sunset, photorealistic");
console.log(res.data[0].url);Specifikacione
- ID i modelit
runway-gen4-image- Zhvilluesi
- Runway
- Kategoria
- Gjenerimi i imazheve
- Hyrja
- Tekst
- Dalja
- Imazh
- Raportet e aspektit
- 16:9, 9:16, 4:3, 3:4, 1:1, 21:9
- Faturimi
- Ămim fiks, i njohur para ekzekutimit
- Katalogu i përditësuar
- 24 shtator 2026
Parametrat e hyrjes
Hyrjet dhe cilësimet nga skema e hyrjes së modelit. Shembulli në seksionin API tregon cilat prej tyre e pranon API-ja.
prompti detyrueshĂ«mLloji: TekstParazgjedhja: âVlerat e lejuara: âaspectRatioLloji: ZgjedhjeParazgjedhja: âVlerat e lejuara: 16:9, 9:16, 4:3, 3:4, 1:1 ose 21:9
Etiketat
- replicate
- runwayml
- text-to-image
Raste përdorimi
Pyetje të shpeshta
ĂfarĂ« Ă«shtĂ« Gen4 Image?
Gen4 Image është një model nga Runway në kategorinë Gjenerimi i imazheve. Në Railwail mund ta thirrësh me një çelës API përmes Railwail API.
Sa kushton Gen4 Image në Railwail?
NĂ« Railwail, Gen4 Image kushton 0,096 US$ pĂ«r imazh. NĂ« varĂ«si tĂ« cilĂ«simeve, çmimi varion nga 0,060 US$/imazh nĂ« 0,096 US$/imazh. Ămimi dihet pĂ«rpara se tĂ« fillojĂ« ekzekutimi. PĂ«rdorimi paguhet nga kredite tĂ« parapaguar; 1 kredit barazon 0,01 US$.
Cilat cilësime mbështet Gen4 Image?
Sipas skemës së hyrjes, Gen4 Image njeh këta parametra: prompt dhe aspectRatio (16:9, 9:16, 4:3, 3:4, 1:1 ose 21:9).
Sa i shpejtë është Gen4 Image?
Nuk ka ende mjaft ekzekutime të matura të Gen4 Image në Railwail për të deklaruar një kohë ekzekutimi. Varet nga hyrja, cilësimet dhe ngarkesa në ofruesin e shërbimit.
A është Gen4 Image më i mirë se FLUX 1.1 Pro?
Varet nga detyra. Gen4 Image (Runway) dhe FLUX 1.1 Pro (Black Forest Labs) janë të dy modele në kategorinë Gjenerimi i imazheve. Faqja e krahasimit tregon çmimet dhe specifikacimet e tyre krah për krah.
Krahaso Gen4 Image dhe FLUX 1.1 ProSi e përdor Gen4 Image përmes API?
Krijo një çelës Railwail API dhe dërgo kërkesën tënde me ID-në e modelit runway-gen4-image. Shembujt e kodit për curl, Python dhe JavaScript janë në seksionin API të kësaj faqeje.
Modele të krahasueshme
Të gjitha në këtë kategori- FLUX 1.1 ProBlack Forest Labs
Black Forest Labs' flagship text-to-image model. Faster generation than FLUX.1 Pro at higher prompt adherence, with strong photorealism and reliable spatial composition. Runs as a hosted Replicate model.
- Flux 1.1 Pro UltraBlack Forest Labs
FLUX 1.1 Pro in ultra mode. Up to 4 megapixel images with raw mode for photorealism.
- Flux DevBlack Forest Labs
Black Forest Labs' development model. Fast, high-quality image generation with LoRA support.
Përdor Gen4 Image përmes API-t
Një çelës API për çdo model në Railwail. Përdorimi ngarkohet nga kreditet e parapaguar, 1 kredit = 0,01 US$.