Mistral OCR

MultimodaaliEi saatavilla
kehittäjä: Mistral AIMallin tunnus: mistral-ocr

Mistral OCR API. Document-understanding model with strong table and equation extraction, and structured JSON output.

Tila
Ei saatavilla
Syöte → tulos
Teksti + Kuva → Teksti
Kehittäjä
Mistral AI
Päivitetty
25. kesäkuuta 2026

Mistral OCR ei ole tällä hetkellä saatavilla

Ei tällä hetkellä saatavilla: tämä malli on poistettu käytöstä.

Voit silti lukea tiedot tältä sivulta. Valitse yksi alla olevista saatavilla olevista vaihtoehdoista suorittaaksesi vertailukelpoisen mallin heti.

Siirry vaihtoehtoihin
01

Vertailukelpoiset mallit

Kaikki tässä kategoriassa
  • BLIPSalesforce

    Salesforce BLIP. Vision-language model for image captioning and visual question answering. Given an image it writes a short natural-language caption, or answers a question about the image when one is supplied. A widely used baseline for automatic captioning.

    ≈ 0,00030 $/suoritus

  • Anthropic's April 2026 flagship. 87.6% on SWE-bench Verified, 3x higher image resolution, output self-verification, vision + reasoning.

    6,00 $/1M in

  • Anthropic's balanced mid-tier model from February 2026. Best price/performance for production workloads: 5x cheaper than Opus, near-flagship quality.

    3,60 $/1M in

02

Leikkikenttä

Kokeile Mistral OCR

Chat

Ei tällä hetkellä saatavilla

Ei tällä hetkellä saatavilla: tämä malli on poistettu käytöstä.

Leikkikenttä on poistettu käytöstä. Vertailukelpoisia malleja löydät samasta kategoriasta: Selaa vaihtoehtoja

Kokeile Mistral OCR

Lähetä viesti. Vastaus saapuu kokonaisuudessaan, kun malli on valmis (ei suoratoistoa).

Järjestelmäkehote
Enint. vastausten pituus (tokenit)

Tämä suoritus

Ei hintaa – ei tällä hetkellä saatavilla.

Uusi täällä?

5 ilmaista creditiä (0,05 $) kun rekisteröidyt Googlella

Käytettävissä 24 tuntia rekisteröinnin jälkeen, enintään 5 suoritusta päivässä ja enintään 2 creditiä suoritusta kohti. Muut kirjautumismenetelmät alkavat ilman creditejä.

03

Tietoja: Mistral OCR

Lyhyesti25. kesäkuuta 2026 alkaen

Mistral OCR on Mistral AI-kehittäjän malli kategoriasta Multimodaali. Mistral OCR ei ole tällä hetkellä saatavilla Railwailissa.

04

Hinnat

Ei tällä hetkellä saatavilla: tämä malli on poistettu käytöstä. Tällä hetkellä tälle mallille ei ole hintaa, joten sitä ei voi suorittaa.

05

API

Kutsu Mistral OCR Railwail-API-avaimellasi. Käytä tätä mallin tunnusta pyynnössä:

Tällä hetkellä ei saatavilla

Mallilla ei ole vahvistettua hintaa tai se on poistettu käytöstä; API-kutsut hylätään.

06

Tekniset tiedot

Mallin tunnus
mistral-ocr
Kehittäjä
Mistral AI
Kategoria
Multimodaali
Syöte
Teksti, Kuva
Tuloste
Teksti
Luettelokirjaus päivitetty
25. kesäkuuta 2026

Tunnisteet

  • mistral
  • ocr
  • vision-understanding
  • api
  • per-page
07

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on Mistral OCR?

Mistral OCR on Mistral AIn kehittämä malli Multimodaali-kategoriassa. Se on listattu Railwailissa, mutta sitä ei voi tällä hetkellä suorittaa.

Paljonko Mistral OCR maksaa Railwailissa?

Mistral OCRta ei voi tällä hetkellä suorittaa Railwailissa, joten nykyistä hintaa ei ole. Saatavilla olevat vaihtoehdot hintojen kanssa on lueteltu tämän sivun alempana.

Kuinka nopea Mistral OCR on?

Mistral OCRlla ei ole vielä tarpeeksi mitattuja suorituksia Railwailissa suoritusajan ilmoittamiseksi. Se riippuu syötteestä, asetuksista ja palveluntarjoajan kuormituksesta.

Onko Mistral OCR parempi kuin BLIP?

Se riippuu tehtävästä. Mistral OCR (Mistral AI) ja BLIP (Salesforce) ovat molemmat malleja Multimodaali-kategoriassa. Vertailussa näkyvät niiden hinnat ja tekniset tiedot rinnakkain.

Vertaa Mistral OCR ja BLIP

Voiko Mistral OCR käsitellä kuvia?

Kyllä. Mistral OCR hyväksyy kuvia syötteenä tekstin lisäksi.

Voiko Mistral OCRa käyttää juuri nyt?

Ei tällä hetkellä saatavilla: tämä malli on poistettu käytöstä. Sivu pysyy verkossa; saatavilla olevat vaihtoehdot samasta kategoriasta on lueteltu alempana.

Kaikki mallit yhden API:n kautta

Yksi API-avain kaikille Railwailin malleille. Käyttö laskutetaan prepaid-krediiteistä, 1 krediitti = 0,01 $.