ViT Brain Tumor MRI Classifier

Генерирање сликиНедостапно
од CommunityID на модел: vit-brain-tumor-mri-classifier

ViT base fine-tuned on brain MRI slices to classify tumor type. Given an MRI image it returns scores for glioma, meningioma, pituitary tumor or no tumor. Most-downloaded brain-tumor classifier in this search. Research and education only, not a diagnostic tool.

Статус
Недостапно
Влез → излез
Текст + Слика → Слика
Развивач
Community
Ажурирано
23 септември 2026 г.

ViT Brain Tumor MRI Classifier е моментално недостапен

Можете да ги прочитате деталите на оваа страница. Изберете една од достапните алтернативи подолу за да извршите споредлив модел веднаш.

Оди на алтернативи
01
02

Playground

Пробајте ViT Brain Tumor MRI Classifier

Влез и резултат

Тренутно недостапно

Моментално недостапно.

Игралиштето е оневозможено. Слични модели можете да најдете во иста категорија: Погледни алтернативи

Пробајте ViT Brain Tumor MRI Classifier
Резултат
Твојата слика се појавува овде.

Овој тек

Нема цена – моментално недостапно.

Нов си овде?

10 бесплатни кредити (0,10 US$) кога ќе се регистрираш со Google

Употребливо 24 часа по регистрација, до 5 текови по ден и максимално 2 кредити по тек. Други методи на пријава почнуваат без кредити.

03

За ViT Brain Tumor MRI Classifier

НакраткоОд 23 септември 2026 г.

ViT Brain Tumor MRI Classifier е модел од Community во категоријата Генерирање слики. ViT Brain Tumor MRI Classifier моментално не е достапен на Railwail.

This model fine-tunes a ViT base classifier on a labelled brain MRI dataset with four classes: glioma, meningioma, pituitary tumor and no tumor. It takes one MRI slice and outputs a four-class probability distribution. It is intended for research on MRI tumor classification and for teaching. It carries no regulatory clearance and must not be used to diagnose or treat patients.
04

Цени

Моментално недостапно. Нема цена за овој модел во моментот, затоа не може да се извршува.

05

API

Повикајте го ViT Brain Tumor MRI Classifier со вашиот Railwail API клуч. Користете го овој ID на моделот во барањето:

Нема потврден API пример

Јавниот API пренесува различен формат на влез отколку што овој модел има потреба. Користете го игралиштето погоре.

06

Спецификации

ID на моделот
vit-brain-tumor-mri-classifier
Развивач
Community
Влез
Текст, Слика
Излез
Слика
Каталошка ставка ажурирана
23 септември 2026 г.

Параметри на влез

Влезови и поставки од шемата на влез на моделот. Примерот во делот API покажува кои од нив ги прифаќа API.

  • imageзадолжително

    Brain MRI slice to classify

    Тип: Текст
    Стандардно: –
    Дозволени вредности: –

Ознаки

  • medical
  • research
  • not-diagnostic
  • radiology
  • huggingface
  • brain-tumor
  • mri
  • image-classification
  • vit
07

Случаи на употреба

08

Често поставувани прашања

Што е ViT Brain Tumor MRI Classifier?

ViT Brain Tumor MRI Classifier е модел од Community во категоријата Генерирање слики. Наведено е на Railwail, но не може да се извршува во моментов.

Колку чини ViT Brain Tumor MRI Classifier на Railwail?

ViT Brain Tumor MRI Classifier не може да се извршува на Railwail во моментов, затоа нема тековна цена. Достапни алтернативи со цени се наведени подолу на оваа страница.

Кои поставки поддржува ViT Brain Tumor MRI Classifier?

Според неговата шема за влез, ViT Brain Tumor MRI Classifier ги познава овие параметри: image.

Колку брз е ViT Brain Tumor MRI Classifier?

Нема доволно измерени извршувања на ViT Brain Tumor MRI Classifier на Railwail за да се наведе време на извршување. Зависи од влезот, поставките и оптеретувањето кај добавувачот.

Дали ViT Brain Tumor MRI Classifier е подобар од FLUX 1.1 Pro?

Зависи од задачата. ViT Brain Tumor MRI Classifier (Community) и FLUX 1.1 Pro (Black Forest Labs) се обата модели во категоријата Генерирање слики. Страницата за споредба ги покажува нивните цени и спецификации една до друга.

Спореди ViT Brain Tumor MRI Classifier и FLUX 1.1 Pro

Може ли ViT Brain Tumor MRI Classifier да користи слика како влез?

Да. Испратете ја сликата во параметарот image.

Можам ли да го користам ViT Brain Tumor MRI Classifier сега?

Моментално недостапно. Страницата останува онлајн; достапни алтернативи од иста категорија се наведени подолу.

Сите модели преку една API

Еден API клуч за секој модел на Railwail. Употребата се наплаќува од подготвени кредити, 1 кредит = 0,01 US$.