MiniMax-01

Текст и разговорНедоступно
од MiniMaxID модела: minimax-01

MiniMax's 456B hybrid lightning-attention model with native 4M-token context. Industry-leading long-context.

Статус
Недоступно
Контекст
4.096.000 токена
Макс. излаз
16.384 токена
Унос → излаз
Текст → Текст
Програмер
MiniMax
Ажурирано
23. септембар 2026.

MiniMax-01 је тренутно недоступан

Можеш и даље читати детаље на овој страници. Изабери једну од доступних алтернатива испод да одмах покренеш упоредив модел.

Иди на алтернативе
01

Упоредиви модели

Сви у овој категорији
02

Плејграунд

Пробајте MiniMax-01

Унос и резултат

Тренутно недоступно

Тренутно недоступно.

Playground је онемогућен. Упоредиве моделе можете пронаћи у истој категорији: Погледајте алтернативе

Пробајте MiniMax-01
Резултат
Одговор се појављује овде.

Овај покрет

Без цене – тренутно недоступно.

Нов си овде?

10 бесплатних кредита (0,10 US$) када се пријавиш са Google

Употребљиво 24 сати после пријаве, до 5 покрета дневно и највише 2 кредита по покрету. Други начини пријаве почињу без кредита.

03

О MiniMax-01

УкраткоСтање: 23. септембар 2026.

MiniMax-01 је модел од MiniMax из категорије Текст и разговор. MiniMax-01 тренутно није доступан на Railwail-у. Контекстни прозор садржи 4.096.000 токена, а један одговор може бити дугачак до 16.384 токена.

Позадина

О MiniMax

Основано 2021 · Shanghai, China

MiniMax (上海稀宇科技, Shanghai Xiyu Technology) is a Shanghai-based AI startup founded in late 2021 by Yan Junjie (former vice president of SenseTime). The company has built a portfolio of consumer AI products including the Talkie and Hailuo AI chatbots, abab text models, and the Hailuo Video generative video line. MiniMax has raised over $850M from investors including Alibaba, Tencent, Hillhouse Capital and IDG Capital, with a 2024 valuation above $2.5B. MiniMax-01, released January 2025, was the company's first open-weight frontier release and introduced lightning attention at scale — a linear-attention variant — with a 4M token training context and 1M context inference window.

Посетите MiniMax

Архитектура

Hybrid Lightning-Attention + Softmax-Attention Mixture-of-Experts

MiniMax-01 (MiniMax-Text-01 base plus MiniMax-VL-01 vision variant) combines lightning attention — MiniMax's linear-attention design — with periodic softmax attention layers (every 8th layer is full softmax). The architecture has 80 layers with 6,144 hidden size, and MoE feed-forwards with 32 experts and top-2 routing yielding 45.9B active out of 456B total. The hybrid design enables 4M-token effective training context and 1M-token inference context, with near-linear compute per token in the lightning-attention layers. MiniMax describes MiniMax-01 in its technical paper as the first production-scale linear-attention LLM. The VL variant adds 336x336 image patch encoding for vision input. Released January 2025 under the MiniMax Model License with open weights on Hugging Face alongside hosted API access via the MiniMax Open Platform.

Параметри
456B total, 45.9B active per token (32 experts, top-2 routing)
Контекст
4.000.000 токена

Могућности

  • Industry-leading 1M-4M token context window
  • First production-scale lightning (linear) attention LLM
  • 456B total / 45.9B active parameters
  • Strong needle-in-haystack performance reported in the technical paper
  • Competitive with GPT-4o on standard benchmarks (MMLU, GSM8K, HumanEval)
  • Open weights released — first frontier-scale lightning-attention model in the open
  • Vision variant (MiniMax-VL-01) supports image inputs
  • Multilingual with strong Chinese and English performance
  • Best for: ultra-long-context analysis, Chinese-language applications, long-form agentic workflows, research on linear attention.

Обука и лиценца

Pretrained on trillions of tokens of multilingual web data with heavy Chinese and English representation, code and math; the VL variant adds image-text pairs. Exact data composition is partially described in the technical paper. Knowledge cutoff approximately late 2024.

Лиценца: MiniMax Model License. Permits commercial use with acceptable-use restrictions; products at scale may require registration with MiniMax. Review the license file on Hugging Face before deployment.

Тестирање безбедности: MiniMax conducted internal safety evaluation. The model filters politically sensitive topics consistent with Chinese regulations. No public third-party red-team report.

Позната ограничења

  • 456B total parameters — substantial GPU memory required for self-hosting
  • Lightning attention has less mature kernel support than softmax
  • Behind o1 / R1 / Claude 4 on hardest reasoning tasks
  • Vision quality below GPT-4o and Claude 3.5 Sonnet
  • Filters politically sensitive topics consistent with Chinese regulations
04

Цене

Тренутно недоступно. За овај модел тренутно нема цене, па се не може покренути.

05

API

Позови MiniMax-01 са твојим Railwail API кључем. Користи овај ID модела у захтеву:

Нема верификованог API примера

Јавни API прослеђује другачији формат улаза него што овај модел треба. Користите playground изнад.

06

Спецификације

ID модела
minimax-01
Програмер
MiniMax
Категорија
Текст и разговор
Унос
Текст
Излаз
Текст
Контекстни прозор
4.096.000 токена
Макс. излаз
16.384 токена
Величина модела
456B total, 45.9B active per token (32 experts, top-2 routing)
Лиценца
MiniMax Model License. Permits commercial use with acceptable-use restrictions; products at scale may require registration with MiniMax. Review the license file on Hugging Face before deployment.
Унос у каталог ажуриран
23. септембар 2026.

Ознаке

  • minimax
  • long-context
  • lightning-attention
  • open-weights
  • 4m-context
07

Области примене

За шта се користи

  • Ultra-long-context document and codebase analysis
  • Long-trace agentic workflows
  • Chinese-language consumer and enterprise chat
  • Long-form video transcript reasoning
  • Research on linear-attention LLMs
  • Multi-book or multi-PDF synthesis
08

Често постављана питања

Шта је MiniMax-01?

MiniMax-01 је модел од MiniMax у категорији Текст и разговор. Наведен је на Railwail-у, али се тренутно не може покренути.

Колико кошта MiniMax-01 на Railwail-у?

MiniMax-01 се тренутно не може покренути на Railwail-у, па нема тренутне цене. Доступне алтернативе са ценама су наведене даље на овој страници.

Колики је контекстни прозор од MiniMax-01?

Контекстни прозор од MiniMax-01 садржи 4.096.000 токена. Један одговор може бити дугачак до 16.384 токена.

Колико је брз MiniMax-01?

За MiniMax-01 на Railwail-у још нема довољно измерених покретања да би се наводило време извршавања. Зависи од уноса, поставки и оптерећења код пружаоца услуге.

Да ли је MiniMax-01 бољи од Claude Fable 5.1?

То зависи од задатка. MiniMax-01 (MiniMax) и Claude Fable 5.1 (Anthropic) су оба модела у категорији Текст и разговор. Страница за поређење приказује њихове цене и спецификације упоредо.

Упоредите MiniMax-01 и Claude Fable 5.1

Могу ли да користим MiniMax-01 управо сада?

Тренутно недоступно. Страница остаје активна; доступне алтернативе из исте категорије су наведене даље.

Сви модели преко једног API-ја

Један API кључ за сваки модел на Railwail. Употреба се наплаћује из унапред припремљених кредита, 1 кредит = 0,01 US$.