StarCoder2 7B

КодНедостапно
од BigCodeID на модел: starcoder2-7b

BigCode StarCoder2 7B code-generation model. 16k context, 600+ programming languages, strong fill-in-the-middle (FIM) performance.

Статус
Недостапно
Контекст
16.384 токени
Макс. излез
8.192 токени
Влез → излез
Текст → Текст
Развивач
BigCode
Ажурирано
25 јуни 2026 г.

StarCoder2 7B е моментално недостапен

Моментално недостапно: овој модел е деактивиран.

Можете да ги прочитате деталите на оваа страница. Изберете една од достапните алтернативи подолу за да извршите споредлив модел веднаш.

Оди на алтернативи
01
  • Meta's 13B Code Llama tuned for instruction following. A faster mid-size option for code generation and completion, supporting infilling for inserting code at a cursor position. Served on Replicate per call.

    ≈ 0,0065 US$/извршување

  • Meta's 34B Code Llama tuned for instruction following. A balance of size and quality for code generation, completion, and explanation, with strong coverage of Python, JavaScript, and other common languages. Runs on Replicate per call.

    ≈ 0,0408 US$/извршување

  • Meta's largest Code Llama, a 70B Llama-2 derivative specialized for programming and tuned to follow instructions in chat form. Handles code generation, completion, and explanation across common languages. Served on Replicate as a per-call endpoint.

    ≈ 0,0504 US$/извршување

02

Playground

Пробајте StarCoder2 7B

Влез и резултат

Тренутно недостапно

Моментално недостапно: овој модел е деактивиран.

Игралиштето е оневозможено. Слични модели можете да најдете во иста категорија: Погледни алтернативи

Пробајте StarCoder2 7B
Резултат
Одговорот се појавува овде.

Овој тек

Нема цена – моментално недостапно.

Нов си овде?

10 бесплатни кредити (0,10 US$) кога ќе се регистрираш со Google

Употребливо 24 часа по регистрација, до 5 текови по ден и максимално 2 кредити по тек. Други методи на пријава почнуваат без кредити.

03

За StarCoder2 7B

НакраткоОд 25 јуни 2026 г.

StarCoder2 7B е модел од BigCode во категоријата Код. StarCoder2 7B моментално не е достапен на Railwail. Контекстниот прозорец содржи 16.384 токени, а еден одговор може да биде до 8.192 токени долг.

04

Цени

Моментално недостапно: овој модел е деактивиран. Нема цена за овој модел во моментот, затоа не може да се извршува.

05

API

Повикајте го StarCoder2 7B со вашиот Railwail API клуч. Користете го овој ID на моделот во барањето:

Нема потврден API пример

Јавниот API пренесува различен формат на влез отколку што овој модел има потреба. Користете го игралиштето погоре.

06

Спецификации

ID на моделот
starcoder2-7b
Развивач
BigCode
Категорија
Код
Влез
Текст
Излез
Текст
Контекстен прозорец
16.384 токени
Макс. излез
8.192 токени
Каталошка ставка ажурирана
25 јуни 2026 г.

Ознаки

  • replicate
  • code-generation
  • bigcode
  • open-weights
  • apache-2
07

Случаи на употреба

08

Често поставувани прашања

Што е StarCoder2 7B?

StarCoder2 7B е модел од BigCode во категоријата Код. Наведено е на Railwail, но не може да се извршува во моментов.

Колку чини StarCoder2 7B на Railwail?

StarCoder2 7B не може да се извршува на Railwail во моментов, затоа нема тековна цена. Достапни алтернативи со цени се наведени подолу на оваа страница.

Колку е контекстниот прозорец на StarCoder2 7B?

Контекстниот прозорец на StarCoder2 7B содржи 16.384 токени. Еден одговор може да биде до 8.192 токени долг.

Колку брз е StarCoder2 7B?

Нема доволно измерени извршувања на StarCoder2 7B на Railwail за да се наведе време на извршување. Зависи од влезот, поставките и оптеретувањето кај добавувачот.

Дали StarCoder2 7B е подобар од Code Llama 13B Instruct?

Зависи од задачата. StarCoder2 7B (BigCode) и Code Llama 13B Instruct (Meta) се обата модели во категоријата Код. Страницата за споредба ги покажува нивните цени и спецификации една до друга.

Спореди StarCoder2 7B и Code Llama 13B Instruct

Можам ли да го користам StarCoder2 7B сега?

Моментално недостапно: овој модел е деактивиран. Страницата останува онлајн; достапни алтернативи од иста категорија се наведени подолу.

Сите модели преку една API

Еден API клуч за секој модел на Railwail. Употребата се наплаќува од подготвени кредити, 1 кредит = 0,01 US$.